ІК щодо протидії торгівлі людьми

Програма протидії торгівлі людьми МОМ в Україні розпочала свою роботу в 1998 році з метою допомогти Уряду України та громадськості у зусиллях із протидії торгівлі людьми та забезпечення доступу постраждалих до допомоги та правосуддя. МОМ застосовує системний підхід до вирішення проблеми торгівлі людьми та проводить роботу у чотирьох взаємопов’язаних напрямах. А саме - 1. Попередження та запобігання, 2. Надання підтримки правоохоронним органам, 3. Захист та реінтеграція, 4. Партнерство.

З метою підвищення рівня поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми та з умовою привернути увагу до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які постраждали від торгівлі людьми, в Народному домі м.Судова Вишня відбулась презентація та показ документального фільму «Життя на продаж».  Де були відображені три реальні історії з життя наших українців, які поїхали працювати в іншу країну. Там вони були позбавлені не лише звичайних умов для проживання, але й зазнали різних  знущань і порушень своїх прав, їм забирали паспорт, заставляли виконувати «незвичну» роботу і т.п.

На проведеному заході присутніх ознайомили з друкованими примірниками соціальної реклами з вказаної проблематики та повідомили телефонні номери «гарячих ліній» куди можуть звернутися «потерпілі».

Такого роду заходи є дуже актуальними для мешканців прикордонних територій, до яких відноситься і наша громада. Інформування про цю проблему заставляє людей добре подумати, перш ніж прийняти рішення про виїзд за кордон на нове місце праці.

Департамент соціального захисту населення  обласної державної адміністрації спільно з ГО «Центр жіночі перспективи« розробили ряд інформаційних матеріалів, серед яких згаданий документальний фільм Життя на продаж», відеоролик із протидії дитячому жебракуванню – «Зупинимо дитяче жебрацтво разом» соціальна реклама. Серед  них є матеріали які стосуються теми - «Насильства на побаченні і насильства в сім’ї», способів допомоги дітям, які пережили насильство, інформаційна вказівка під назвою «Молодим людям для власного захисту» та ін.

Хто вже стикнувся з цією проблемою застережіть своїх знайомих і заохотьте людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

Як каже відома приказка «Береженого Бог береже». Будьте обережні  і робіть правильний вибір.

Не гоніться за грішми, а бережіть себе і своїх рідних!