Інформаційні кампанії за різними напрямками

ІНФОРМАЦІЙНА КАМПАНІЯ ЩОДО ПЕРЕВАГ ЛЕГАЛЬНОГО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Легальна праця – запорука гідного життя

Сьогодні такі явища, як використання праці незареєстрованих працівників, нарахування заробітної плати в конвертах або у розмірі нижче законодавчо встановленого мінімуму, не втрачають своєї актуальності.

Тіньова зайнятість не лише сприяє зниженню темпів розвитку економіки у загальнодержавних масштабах, але й перешкоджає проведенню соціальних реформ, негативно впливає на добробуту кожного громадянина.

Усвідомлюючи важливість цієї проблеми, більшість працедавців провадять свою діяльність у правовому полі. Але є й такі, що ухиляються від сплати податків, використовують працю співвітчизників без належного оформлення трудових відносин і пропонують за роботу нелегальну винагороду.

Через власну байдужість і мовчазну бездіяльності кожен «трудовий нелегал» втрачає заслужену пенсію, оплату праці під час відпустки, право на допомогу у разі тимчасової непрацездатності тощо. Вони незахищені від незаконного звільнення, не мають жодних гарантій на безпечні умови роботи, гарантованого права на відпочинок. Зчаста недобросовісні бізнесмени кілька місяців поспіль не виплачують своїм підлеглим зароблених коштів, а потім розривають трудові відносини, залишивши останніх ні з чим.

Громадянам необхідно знати, що вони можуть захистити себе лише шляхом офіційного оформлення трудових відносини з працедавцем. Відстоюючи конституційні права, їм варто звертатися із необхідними документами до Територіальної державної інспекції з питань праці, зі скаргою в прокуратуру або з позовною заявою до суду.

Нині працездатне населення заробляє на хліб насушний не лише на рідній землі, але й за кордоном. Прикро, що лише незначна частина українських мігрантів працює легально. Невеликі квоти та високі податки змушують іноземців використовувати неофіційну робочу силу. Наслідки такого явища доволі невтішні для наших співвітчизників. Офіційна зайнятість можлива у тих країнах, з якими Україна укладає міжурядові договори про трудову діяльність, взаємне працевлаштування громадян та їхній соціальний захист.

Брошури та плакати з зазанченої проблематики

Інформація для роботодавців

Інформація для працівників

Використання незадекларованої праці - грубе порушення законодавства

Поважай свою працю - відстоюй свої права!